Avem 75 vizitatori și nici un membru online

Joi 30 Martie 2017

oppenÎn Sala Sporturilor „Dumitru Popescu Colibaşi” din Braşov, sa desfasurat prima ediţie a Openului României la Karate. Este prima competiţie deschisă tuturor membrilor celor 3 mari organizaţii de karate din ţară – FRK, FRK WKC şi SKDUN. La competiţie au participat şi alţi sportivi din celelelate organizaţii de karate din România, astfel că spectatorii au avut prilejul să urmărească mai multe stiluri reunite. Au fost prezenţi presedintele WKF dl . Lucian Baroiu , Presedintele WUKF dl . Liviu Crisan , Presedintele Federatiei Mondiale SKDUN dl. Aurel Patru ,alaturi de peste 320 de sportivi din 46 cluburi sportive, care au concurat la categoriile de cadeţi, juniori, tineret U21 şi seniori.

CATEGORIA :  CADETI

KATA – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

OMER GEANDAN

C.S. BAROUL BUC

II

FODAY ANDREI

C.S DOJO CASA PANCIU

III

MAFTEI GABRIEL

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

CRUCERU ANDREI

C.S.S.M. RM. VALCEA

CATEGORIA :  CADETI

KATA – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

TOPA ANDREEA

C.S. IPPON MEDIAS

II

ANDREI DIANA

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

TONANEAN DENDA

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

VINTU LUANA

C.S. POLITEHNICA CLUJ

CATEGORIA :  JUNIORI

KATA – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

CIOAREC MARIUS

C.S. DOJO CASA PANCIU

II

DUMITRESCU ANDREI

C..S DOJO CASA PANCIU

III

POPESCU RADU

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

BARTINCKI ATTILLA

C.S. KARATE DO BFKS

CATEGORIA :  JUNIORI

KATA – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DRAGAN ALEXANDRA

C.S. DOJO CASA PANCIU

II

BORCAN ANDRA

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

PADUREAN CRISTINA

C.S. IPPON MEDIAS

III

ILIESCU DIANA

C.S. SASIHIN KARATE DO RM. VL

CATEGORIA :  U 21

KATA – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

SANDU ALEXANDRU

C.S. SAISHIN KARATE DO RM. VL

II

BUICULESCU CATALIN

C.S. ZEN SHO TIMISOARA

III

MIRICA IONUT

C.S.U. CRAIOVA

III

CRETA MARIUS

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

CATEGORIA :  U 21

KATA – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DANILIUC ANDRA

C.S. HEIAN DEVA

II

MATEI ANDREEA

C.S. SAISHIN KARATE DO RM. VL

III

BADICEANU GYANNYNA

C.S. ZEN SHO TIMISOARA

III

ALEXA DIANA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

CATEGORIA :  SENIORI

KATA – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

ALBERT CRISTIAN

C.S. DINAMO BUCURESTI

II

CRETA MARIUS

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

STANCIU COSMIN

C.S. POLITEHNICA CLUJ

III

GUTA ADRIAN

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

CATEGORIA :  SENIORI

KATA – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DANILIUC ANDRA

C.S. HEIAN DEVA

II

TEIR MAGDALENA

C.S. POLITEHNICA CLUJ

III

OLTEANU LAVINIA

C.S. TARGOVISTE

III

FLOREA DIANA

C. SPORTUL STUDENTESC BUC

CATEGORIA :  CADETI

- 47 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

TARCOB ANDREEA

C.S.S.M. RM. VALCEA

II

SIMIONESEI GABRIELA

C.S. KARATE VIROMET VICTORIA

III

ANDRONACHE BIANCA

C.S. PAMPHIL CENTER

III

VERESS BOGLARKA

C.S. SHOTO TEAM

       

CATEGORIA :  CADETI

- 54 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

ARGHIRE MADALINA

C.S.M. PETROSANI

II

HATFALDI STEFANIA

C.S.M. PETROSANI

III

PORFIREANU GEORGIANA

C.S. PAMPHIL CENTER

III

TOPA ANDREEA

C.S. IPPON MEDIAS

       

CATEGORIA :  CADETI

+ 54 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

PANAITE DIANA

C.S.M. PETROSANI

II

GHIURA LAVINIA

C.S.M. PETROSANI

III

BERCA ANISIA

C.S.M. PETROSANI

III

SZUCS DOROTTYA

C.S. SHOTOKAN KARATE SALONTA

       

CATEGORIA :  CADETI

- 52 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

PAMFIL VLAD

C.S. PAMPHIL CENTER

II

ZARCU ALEXANDRU

C.S. OTOPENI

III

SOARE ANTONIO

C. SPORTUL STUDENTESC

III

CRUCERU ANDREI DANIEL

C.S.S.M. RM. VALCEA

       

CATEGORIA :  CADETI

- 57 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

NEAGA STEFAN

C.S. PETROM FLACARA MORENI

II

BURLACU MIHAI

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

LAMBREA ANDREI

C.S. CONTACT BUCURESTI

III

ANDURNACHE NIKOLAOS

C.S. IONITA SPORT CENTER

       

CATEGORIA :  CADETI

- 63 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

MARIN CRISTIAN

C.S.S. DINAMO - C.S. SCORPION BUC.

II

TATOMIR VICTOR

C.S. IPPON MEDIAS

III

VEZURE ANDRE

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

BALTARETU MARIUS

C.S.S. DINAMO - C.S. SCORPION BUC.

       

CATEGORIA :  CADETI

- 70 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

FODAY ANDREI

C.S. DOJO CASA PANCIU

II

PAPUREANU GEORGE

C.S. RAPID BUCURESTI

III

MARIAN ALEXANDRU

C.S.U. BRASOV

III

POPA ALEXANDRU

C.S. IPPON MEDIAS

       

CATEGORIA :  CADETI

+ 70 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

ALUCHENESEI COSMIN

C. SPORTUL STUDENTESC

II

BAZAVAN LAURENTIU

C.S.M. PETROSANI

III

III

 

MAN DANIEL

RIJNOVEANU ALIN

C.S. KARATE VIROMET VICTORIA

C.S. KARATE ZANSHIN SATU MARE

CATEGORIA :  JUNIORI

- 53 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

GLIGOR IULIA

C.S. DINAMO BUCURESTI

II

AGAPIE DENISA

C. SPORTUL STUDENTESC

III

NICULESCU IOANA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

PADUREAN CRISTINA

C.S. IPPON MEDIAS

       

CATEGORIA :  JUNIORI

- 59 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DRAGAN ALEXANDRA

C.S. DOJO CASA PANCIU

II

CIOCOIU DENISA

C.S.U. BRASOV SHITO RYU

III

ILIE ADRIANA

C.S. HAYASHI ACTIV FLORESTI

III

PARAU LORENA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

       

CATEGORIA :  JUNIORI

+ 59 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

CIOCOIU BIANCA

C.S.U. BRASOV

II

HUTU ELENA INGRID

C.S.S.M. RM. VALCEA

III

SOCIA LOREDANA

C.S. ZEN SHO TIMISOARA

III

LAMBA ANDREEA

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

       

CATEGORIA :  JUNIORI

- 55 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

CIOAREC MARIUS

C.S. DOJO CASA PANCIU

II

DUMITRACHE IONUT

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

OPINCARIU BOGDAN ANDREI

C.S.S.M. RM. VALCEA

III

MIHALACHE DOREL

C.S.S. DINAMO - C.S. SCORPION BUC.

       

CATEGORIA :  JUNIORI

- 61 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

SATFA ANDREI

C.S. FLACARA MORENI

II

MINEA ROBERT

C. SPORTUL STUDENTESC

III

DUMITRACHE MIHAI

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

ENACHE NICUSOR

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

       

CATEGORIA :  JUNIORI

- 68 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

COSTIN DRAGOS

C.S.S.M. RM. VALCEA

II

GIURGIU ANDREI

C.S.C. CRISAN

III

DUMITRU VLAD

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

BARBU IRINEL

C.S. OTOPENI

       

CATEGORIA :  JUNIORI

- 76 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

MIHALACHE CRISTIAN

C.S.S. DINAMO - C.S. SCORPION BUC.

II

RIDZI MIHAI CRISTIAN

C.S.M. PETROSANI

III

CRISAN FLAVIU

C.S. MASTER KARATE DO REGHIN

III

PASCA DANIEL

C.S. KARATE ZANSHIN SATU MARE

       

CATEGORIA :  JUNIORI

+ 76 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

CONDESCU GEORGE

C.S.M. PETROSANI

II

GORGAN ROBERT

C.S. PAMPHIL CENTER

III

RADOI MARIAN

 C.S.S.M. RM. VALCEA

CATEGORIA :  U 21

- 60 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DRAGNE FRANCESCA

C.S. CONTACT BUCURESTI

II

GOGOT FRANCESCA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

PARAU MADALINA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

POPA ADNANA

C.S.U. CRAIOVA

       

CATEGORIA :  U 21

+ 60 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DASCALU ANDRA

C. SPORTUL STUDENTESC

II

BELDEANU SABINA

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

III

MARIN CATALINA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

BURICESCU DIANA

C.S. CONTACT BUCURESTI

       

CATEGORIA :  U 21

- 68 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

IPATE IONUT

C.S.M. PETROSANI

II

DUTA GINI

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

GOGOLOSI BOGDAN

C.S. CHIMIA RM. VALCEA

III

JURJESCU ION

C.S. ZEN SHO TIMISOARA

       

CATEGORIA :  U 21

- 78 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

STANCIU COSMIN

C.S. CHIMIA RM. VALCEA

II

BAROIU ALEXANDRU COSTIN

C.S. OTOPENI

III

FRECATEANU VICTOR

C. SPORTUL STUDENTESC

III

UDREA RAZVAN

C.S. HAYASHI ACTIV FLORESTI

       

CATEGORIA :  U 21

+78 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

PAUN IONUT ALEXANDRU

C.S. OTOPENI

II

BATSCHI ADRIAN

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

SOS ERIC

C.S. ELITE CENTER HUNEDOARA

III

MICZA LEVENTE

C.S. KARATE DO BFKS

CATEGORIA :  SENIORI

- 60 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

BARNUTIU ROLAND

C. SPORTUL STUDENTESC

II

MOISE ANDREI

C. SPORTUL STUDENTESC

III

ZIMMERMANN ROLAND

C.S. SHOTO TEAM

III

GOGOLOSI BOGDAN

C.S. CHIMIA RM. VALCEA

       

CATEGORIA :  SENIORI

- 67 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

TEODORESCU CLAUDIU

C.S. DINAMO BUCURESTI

II

IPATE IONUT

C.S.M. PETROSANI

III

BOTEZ FLORIN

C.S. RAPID BUCURESTI

III

MIHAES CRISTIAN

C.S. TARGOVISTE

       

CATEGORIA :  SENIORI

- 75 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

 POPA PAUL

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

II

BAROIU ALEXANDRU COSTIN

C.S. OTOPENI

III

NASTASE CATALIN

C.S. OTOPENI

III

PORUMBOIU COSMIN

C.S.U. BRASOV SHOTOKAN

       

CATEGORIA :  SENIORI

- 84 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

BUDUI CIPRIAN

C.S.S. DINAMO - C.S. SCORPION BUC.

II

CHIRILA VICTOR

C.S.U. BRASOV SHITO RYU

III

MORARUS CLAUDIU

C.S. OTOPENI

III

PAUN IONUT

C.S. OTOPENI

       

CATEGORIA :  SENIORI

+ 84 KG

KUMITE – MASCULIN

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

CIRSTEA MARIUS

C.S. DINAMO BUCURESTI

II

ANGHEL RADU

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

DUMITRU MARIN

C.S. RAPID BUCURESTI

CATEGORIA :  SENIORI

- 50 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

POP ALEXANDRA

UTK TIMISOARA

II

GOGOT FRANCESCA

C.S.A. STEAUA BUCURESTI

III

IONITA CRISTINA

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

ROTARU CRISTINA

C.S. DINAMO BUCURESTI

       

CATEGORIA :  SENIORI

- 55 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

DRAGNE FRANCESCA

C.S. CONTACT BUCURESTI

II

PANAIT CRISTINA

C.S.A STEAUA BUCURESTI

III

STANCA ALINA

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

IACOB FLORINA

C.S. PAMPHIL CENTER

       

CATEGORIA :  SENIORI

- 61 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

BOGA ADRIANA

C. SPORTUL STUDENTESC

II

MITRAN ALINA

C.S. DINAMO BUCURESTI

III

CORBEANU ALEXANDRA

C.S. POLITEHNICA CLUJ

III

TEIR MAGDALENA

C.S. POLITEHNICA CLUJ

       

CATEGORIA :  SENIORI

+ 61 KG

KUMITE – FEMININ

LOC

NUMELE SI PRENUMELE

CLUBUL

I

MIREA ALEXANDRINA

C.S. DINAMO BUCURESTI

II

SZAESZ TIMEA

C.S. POLITEHNICA CLUJ

III

BICA RUXANDRA

C.S. TARGOVISTE

III

BULUMAC RALUCA MARIA

C.S. RAPID BUCURESTI

Publicitate