Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemODudeProfile has a deprecated constructor in /home/jkarate/public_html/plugins/system/ODudeProfile/ODudeProfile.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /home/jkarate/public_html/templates/rt_oculus/features/color.php on line 11
Campionatele Nationale FRK -Ramnicu Vilcea 2014 - Portal Arte Martiale

Avem 92 vizitatori și nici un membru online

Joi 24 August 2017

ramnicCampionatul Naţional Shotokan al Federaţiei Române de Karate, desfăşurat sâmbătă, 1 martie si duminica 2 martie , la Râmnicu Vâlcea,  La acest campionat național au participat aproximativ 550 de sportivi  copii , minicadeti , cadeti , juniori , tineret si seniori din 35 de cluburi de shotokan din țară si 67 echipe , care au concurat la probele kata , kumite ippon , kumite wkf si fukugo , atat probe individuale cat si pe echipe . Sectia de karate shotokan a Clubului Sportiv Universitar Brasov coordonata de Dragos Chiru a deplasat la acest eveniment 10 sportivi care la finalul intrecerii au bifat podiumul de 18 ori ( 8 medalii de aur , 4 argint si 6 bronz ) .

Medaliati cu Aur .

  1. PORUMBOIU COSMIN - CATEGORIA SENIORI , PROBA FUKUGO
  2. BELDEANU SABINA - CATEGORIA TINERET KATA
  3. MAFTEI GABRIEL - CATEGORIA MINICADETI  FUKUGO
  4. SEITZ ADINA - CATEGORIA CADETE KATA
  5. BACALU ANDREI - CATEGORIA COPII KATA ECHIPE
  6. DRAGOI ION - CATEGORIA COPII  KATA ECHIPE
  7. DRAGOI ION - CATEGORIA COPII KATA
  8. POTERAS LUCA - CATEGORIA COPII KATA ECHIPE

Medaliati cu Argint

  1. POPESCU RADU - CATEGORIA JUNIORI  FUKUGO
  2. TOHANEAN DENISA - CATEGORIA CADETE KATA
  3. BELDEANU SABINA - CATEGORIA TINERET KUMITE WKF
  4. SEITZ ADINA - CATEGORIA CADETE FUKUGO

Medaliati cu bronz 

  1. PORUMBOIU COSMIN - CATEGORIA SENIORI KATA
  2. PORUMBOIU COSMIN - CATEGORIA SENIORI IPPON
  3. BELDEANU SABINA - CATEGORIA TINERET  IPPON
  4. BELDEANU SABINA - CATEGORIA TINERET FUKUGO
  5. SEITZ ADINA- CATEGORIA CADETE IPPON
  6. SEITZ ADINA - CATEGORIA CADETE KUMITE WKF

Publicitate