Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemODudeProfile has a deprecated constructor in /home/jkarate/public_html/plugins/system/ODudeProfile/ODudeProfile.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /home/jkarate/public_html/templates/rt_oculus/features/color.php on line 11
Cupa României la karate WKC - Portal Arte Martiale

Avem 85 vizitatori și nici un membru online

Marți 27 Iunie 2017

karatebucuresti4Cupa României, desfășurată pe parcursul a doua zile la Complexul Sportiv Apollo din București, a reunit 531 de sportivi , 77 de echipe din 44 de cluburi membre ale FRK WKC. Cupa României FRK WKC a fost câștigată de CS Politehnica, din Cluj-Napoca. A doua echipă din clasamentul competiției este CS Rapid București.

Gruparea din Cluj a obținut 58 de medalii (34 aur, 15 argint, 9 bronz). Ea a fost urmată în clasament de echipele: CS Rapid București cu 51 medalii ( 17, 22, 12), CS Hayashi Activ din Florești cu 34 medalii (13, 10, 11) și CS Dojokan Activ din Aiud cu 14 medalii (7, 6, 1),